Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Son haberler

latest

Kilo vermek isteyenlere çok özel öneriler

O Türkiye’nin en başarılı top modellerinden biri. 27 kilo vererek kadınların ikonu oldu. Bu konuda kitaplar yazdı, seminerler verdi. Bugün d...

O Türkiye’nin en başarılı top modellerinden biri. 27 kilo vererek kadınların ikonu oldu. Bu konuda kitaplar yazdı, seminerler verdi. Bugün dünyanın her yerinde Türkiye’yi temsil eden Tülin Şahin, kilo vermek isteyenlere çok özel öneriler verdi.

Tam bir spor tutkunu olan Tülin Şahin, “Dünyayı 2 defa dolaştım. Gördüğüm mutfakların tadına bakmamak ayıp olurdu. Yemekten vazgeçmeden, spor yaparak formumu korudum” dedi. Şok diyetlerin karşısında durduğunu ısrarla dile getiren ve yemekten vazgeçilmemesi gerektiğini söyleyen Şahin, “Kilo vermek istiyorsanız spor yapmalı ve ter dökmelisiniz. Başka yolu yok” diyor.

O Türkiye’nin en başarılı top modellerinden biri. 27 kilo vererek kadınların ikonu oldu. Bu konuda kitaplar yazdı, seminerler verdi. Bugün dünyanın her yerinde Türkiye’yi temsil eden Tülin Şahin, kilo vermek isteyenlere çok özel öneriler verdi.Tam bir spor tutkunu olan Tülin Şahin, “Dünyayı 2 defa dolaştım. Gördüğüm mutfakların tadına bakmamak ayıp olurdu. Yemekten vazgeçmeden, spor yaparak formumu korudum” dedi. Şok diyetlerin karşısında durduğunu ısrarla dile getiren ve yemekten vazgeçilmemesi gerektiğini söyleyen Şahin, “Kilo vermek istiyorsanız spor yapmalı ve ter dökmelisiniz. Başka yolu yok” diyor.

– Beslenme sizin için ne anlam ifade ediyor? Yemek için mi yaşamak yoksa yaşamak için mi yemek?

Tam anlamıyla ikisi de değil. Ama şunu söyleyebilirim ki yemek yemeyi çok seviyorum. Daha doğrusu Memet’le seviyoruz. Memet, evde hep yemek yapar, arkadaşlarımız gelir ve yemek sohbetle beraber yenilir. Mesleği bırakırım ama yemek yemeyi bırakmam. Benim felsefem şu: Spor yap ve her şeyi rahatlıkla ye. Bir şeyi çok istiyorsanız bunun için çok çalışmak gerekiyor, başka yolu yok. Havadan gelmiyor hiçbir şey. Dünyanın en güzel yemeklerini yiyeyim ama kilo almayayım, böyle bir şey yok.

– Formunuzu nasıl koruyorsunuz?
Formumu yıllardır spor yaparak koruyorum. Yaz-kış her zaman sahilde yürüyüş yaparım, bisiklete binerim ve yüzerim. Ayrıca M-onep’te power plate yapıyorum ve yine M-onep’te selülitleri önlemek için Vela Smooth yaptırıyorum. Daha çok balık, sebze ve meyve ağrılıklı besleniyorum. Ayrıca Türk mutfağımızın zeytinyağlılarından asla vazgeçmiyorum. 3 ana 3 ara öğün olarak besleniyorum.

– Yaşamınızın parçası kısa süreli diyetler mi yoksa uzun süreli, sağlıklı beslenme mi?
Kesinlikle uzun süreli, sağlıklı beslenme.

– Favori bir diyet yemeğiniz var mı?
Diyet yemeğim yok ki. Dediğim gibi ben spor yaptığım için her şeyi yerim. Son kitabımın adını bir hatırlatayım: ‘Siz hala diyet mi yapıyorsunuz?’

– Hayatınızda hiç şok diyetler yaptınız mı?
Asla. En kilolu halimdeyken bile yapmadım. Yani 30 kilo vermem gerekirken bile yapmadım.

– Diyetlerin dezavantajı var mıdır?
Nasıl bir diyet yaptığınıza bağlı. Tek gıda rejimi ya da şok diyetler yapılıyorsa var, ama normal ve kısa süreli diyetlerde yok. Zaten diyet ve sağlıklı beslenme kavramları birbirlerine karıştırılıyor. Sağlıklı beslenme hayat tarzınız olursa hayatınızın sonuna kadar diyet yapmak zorunda kalmazsınız. İşte ben bunu yaptım.

– Organik ürün kullanıyor musunuz?
Memet sağ olsun bahçemize her şeyi ekti. Biliyorsunuz evde yemekleri o yapıyor. İyi yemek her zaman taze malzemelerden yapılır.

– Spor alışkanlığı nasıl kazanılır?
Küçük yaşlarda başlanırsa, spor sevgisi ve alışkanlığı daha kolay oluşur. Ayrıca sporun verdiği disiplin, özgüven, çalışkanlık ve sosyalleşme başka bir alanda kolay kazanılmıyor. Bunların hepsi daha sonra hayatımızda yaptığımız her işe yansıyor. Benim yapmadığım spor kalmadı. Voleybol, tenis, badminton, basketbol, jimnastik.

Sauna kilo verdirmez
Cilt, göz ve saç ışıltısı içten dışa yansıyan bir şeydir. Kendinize ne kadar iyi bakarsanız, iyi ve sağlıklı beslenirseniz, cildiniz ve saçınız da iyi olur. Bunlara ek olarak uyku da çok önemli. Ama dış etkenlerden korunmak için mutlaka profesyonel destek de almak şart. Bakımlar, ürünler, masajlar. Vücudumuzdaki toksinleri spor yoluyla terleyerek atmamız gerekir. Hiç spor yapmadan, saunada ter atmaya çalışmayın. Sauna, rahatlatır ve toksinleri vücuttan atılmasına yardımcı olur, ama kilo verdirmez.

Bikini giymek için Tülin’den altın öneriler
SİZ hiç modellerin kışın çok kilo aldığını ve yazın zayıfladığını görüyor musunuz? Hayır! Sadece yaz ayları yaklaşırken spor yapmak ve güzellik merkezlerine gitmek doğru değil. Yıl boyunca spor yapın ve güzellik merkezlerine bakım için gidin.

– Sürekli kilo alıp vermek sağlığa zararlıdır, istikrar sağlayın.
– Belli bir yaştan sonra hep aynı kiloda kalmaya özen göstermek gerekiyor ve kilo alıp verme sadece 1-2 kg arası olmalı.
– Kalça ve bel problemi olan kadınlar bisiklete binmeli ve yüzmeli. Bisiklete binmek ve yüzmek kalça, bel ve popo için bire bir. Tüm kadınlara bisiklete binmelerini tavsiye ediyorum.
– Diyet, kısa süreli yapılması ve uyulması gereken bir program. Ardından hemen sağlıklı beslenmeye yatay geçiş yapılmalı.

Tülin’e göre doğru bilinen yanlışlar
1- Günde bir öğün yersem zayıflarım.
2- Spor yapınca çok yememek lazım
3- Yemeğin yanında ekmek yemezsem kilo veririm.

Akşam

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Sosyal Sorumluluk Projesi
Net Gazete Haber| Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |