Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Son haberler

latest

Kilo verdirmede en etkili 10 diyet

Beslenmemize her zaman dikkat etmeliyiz ancak bazen ipin ucu epeyce kaçar ve acilen "En iyi diyetler neler?" diye aratmaya başları...

Kilo verdirmede en etkili 10 diyet

Beslenmemize her zaman dikkat etmeliyiz ancak bazen ipin ucu epeyce kaçar ve acilen "En iyi diyetler neler?" diye aratmaya başlarız. Size işinizi kolaylaştıracak bir haberimiz var: aradığınız tüm diyet çeşitlerini tek bir içerikte topladık!

1- Alkali diyeti

Kahvaltı ya da öğle yemeğinde önerilen besinlerden istenildiği kadar yemenin mümkün olduğu
alkali diyette vücut pH dengesi sağlanmaya çalışılıyor. Aşırı miktarda proteinle beslenmek vücutta aşırı miktarda asite neden olabilir bu nedenle alkali beslenme bunu dengeler.

Alkali diyet nasıl yapılır?
Yiyeceklerin içerdiği asit oranına göre seçim yaparak hazırlanan beslenme programları ile yapılan
Alkali diyette taze meyve, sebze ve yumru kökleri ile beslenmek oldukça önem taşıyor. Protein tamamen reddedilir ve sebze ağırlıklı çalışılır.

2- İsveç diyeti

13 günde 7-10 arası kilo verdirdiği bilinen İsveç diyeti verdiğiniz kiloları geri almanızı zorlaştıran bir sisteme sahip.

İsveç diyeti nasıl yapılır?
İsveç diyetinin keskin genel bazı maddeleri vardır bunlardan bazıları: belirtilen miktarın üzerinde gazlı içecek veya kahve tüketmemek, diyeti 13 günden uzun yapmamak, 6 günü tamamlamadan diyeti bırakmamak...

3- GAPS diyeti

Genellikle anksiyete, otizm, şizofreni, epilepsi, depresyon, bipolar ve obsesif-kompulsif bozukluk, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu (DEHB) gibi rahatsızlıkların olması durumunda başvurulan
GAPS diyeti mutlaka konusunda uzman bir kişi ile yapılmalıdır.

GAPS diyeti nasıl yapılır?
Bağırsak florası korunarak, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasının amaçlandığı GAPS diyetinde kemik suyu, ev yapımı yoğurt, ev yapımı turşu, hindistan cevizi yağı, avokado, tatlı patates, balkabağı, kırmızı pancar önemli besinler arasında bulunuyor. Diyette güne içerisine limon sıkılmış su veya taze sıkılmış havuç suyu ile başlanabilir. Herhangi bir meyvenin veya sebzenin suyu tüketilebilirse de tedavi edici özelliği yüksek olan havuç, pancar, kereviz, lahana gibi sebzeler özellikle önerilir.

4- Detoks diyeti

Vücudu toksinlerden arındıran ve yağ yaktıran bir ödem atma diyeti olan
detoks diyetinde spor yapmak en önemli etmenlerden biridir. Buna ek olarak günlük 2 litre su içmek de bu diyetin olmazsa olmazları arasındadır.

Detoks diyeti nasıl yapılır?
Detoks diyetinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere günde 6 öğün yemek yenilir. Yemek aralarında günde 6 tane orta boy meyve tüketilmeli. Tüketilen meyveler günlük şeker ihtiyacını karşılamaktadır.

5- Candida diyeti

Candida diyeti insan bedeninde bulunan en yaygın mantar olan candida mantarının neden olacağı enfeksiyonların semptomlarını hafifletmeyi hedefleyen katı bir diyettir.

Candida diyeti nasıl yapılır?
Candida diyetinde şekeri, glüteni, alkolü, belirli süt ürünlerini beslenme listenizden çıkarmanız gerekmektedir. Bu besinlerin yerine az şekerli meyveler, nişastasız sebzeler ve glütensiz gıdalar tüketilir.

6- 3+3 diyeti

3+3 diyeti, yeni aldığınız kiloları hemen vermek veya takıldığınız yerden kurtulmak için uygundur.

3+3 diyeti nasıl yapılır?
Su, yeşilçay, probiyotik kullanmak, haftada 2-3 gün pilates yapmak, doğru nefes almayı öğrenmek 3+3 diyetinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu diyette haftada 2-3 adet balık tüketilmelidir. Güzel yanı ise 3+3 diyeti haftada 1 gün kaçamak yapmanıza imkan tanır.

7- Yumurta diyeti

Yumurta diyetini yapanlar genellikle 7 - 15 kilo arasında bir kilo kaybeder. Bu diyete ilişkin bilmeniz gerken en önemli konu ise farklı kronik hastalığı olan insanların bu diyeti doktor kontrolü altında yapması gerektiğidir.

Yumurta diyeti nasıl yapılır?
Yüksek protein içeren gıdalar, kilo vermede oldukça yardımcıdır. Bu nedenle bu diyetin yıldızı tabii ki yumurta ve yüksek protein içeren diğer besinler... Yumurta diyetinin diğer bir püf noktası ise uyguladıktan 5 gün sonra, 2 gün ara vermek ve sonra diyeti 2 kere daha tekrar etmek.

8- Lahana diyeti

Hızlı bir şekilde yağ yaktıran lahana diyeti,yalnızca 7 günlük bir diyettir. 7 gün yapılan lahana diyetine mutlaka 15 gün ara verilmelidir.

Lahana diyeti nasıl yapılır?
7 günlük beslenme önerilerinin bulunduğu lahana diyetinde başrol tabii ki lahanadır. Lahana çorbası ise lahanın en lezzetli hallerinden biridir.

9- Ketojenik diyet

Karbonhidratları azaltıp, yağ ve protein miktarını artırma esasına dayanan ketojenik diyette
et, balık, tereyağı, zeytinyağı başrol oyuncuları arasında bulunuyor. Ketojenik diyet hızlı kilo verdiren diyetler arasında yer alıyor. Ketojenik diyette protein ve hayvansal yağ tüketiminin fazla olması ve meyve-sebze tüketiminin çok az olması ya da hiç olmaması bir risk taşıdığından diyetin uzman kontrolünde yapılması tavisye ediliyor.

Ketojenik diyet nasıl yapılır?
Ketojenik diyet sağlıklı yağlardan zengin, karbonhidrattan fakir bir diyettir ve bu yöntem ile vücuttaki yağların yakılarak kilo vermek hedeflenmektedir. Ketojenik diyetin olmazsa olmaz besinleri arasında ise organik yumurta, tavuk, hindi eti, somon, ringa balığı ve uskumru gibi yağlı balıklar bulunmaktadır.

10- 15 günde 7 kilo verdiren diyet

15 günde 7 kilo verdiren diyet, hafifleme diyeti olarak da biliniyor. Çeşitli cilt hastalıklarından muzdarip olanların ve sindirim problemleri olan insanların uyguladığı bir diyet olan bu diyette en önemli nokta tuz tüketimini minimuma indirmek ve bolca su içmek.

15 günde 7 kilo verdiren diyet nasıl yapılır?
Özel bir beslenme listesine sahip olan bu diyette daha fazla kilo vermek istiyorsanız kısa bir ara verdikten sonra diyeti tekrar edebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise eğer sağlıklı olmak istiyorsanız sağlıklı bir yaşam tarzınızın olması gerektiği...

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Sosyal Sorumluluk Projesi
Net Gazete Haber| Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |