Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Son haberler

latest

Kilo vermek isteyenler buraya!

Bikini sezonu geldi. Hepimizi zayıflama telaşı aldı. Kilo aldırdığına inanılan besinler aslında yağ yakımınıza yardımcı oluyor! Şüphesiz k...

Bikini sezonu geldi. Hepimizi zayıflama telaşı aldı. Kilo aldırdığına inanılan besinler aslında yağ yakımınıza yardımcı oluyor!

Şüphesiz ki diyet yaparken en kötü şey kendinizi sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum bırakmanızdır. İradeniz zayıflamaya başladığın da çikolata, peynir ya da bir kadeh şarap verdigimiz kiloları geri almamıza neden olur.

Yapılan yeni araştırmalara göre kırmızı şarap bel çevresi icin düşündüğümüz kadar kötü değil aksine belimizin incelmesine yardımcı olur.Aynı zamanda siyah çikolatanın içinde bulunan antioksidan maddesi kilo vermemizde etkilidir.

Beslenme ile ilgili yapılan araştırmalarda ki gelişmeler diyet yaparken kesinlikle kaçınmamız gereken en günahkar gıdaların bile zayıflamamız üzerindeki etkilerine ışık tutmaktadır.

Köri

Bugüne kadar içinde köri olan baharatlar her zaman kilo aldırıcı besinlerden biri olarak bilinmektedir. Kanada”nin Laval Universitesi'nde araştırmacılar acının kilo vermemize yardımcı olduğunu bulmuştur. Çünkü acı hem yağ yakmada hem de iştahımızı frenlememizde etkilidir. Bilim insanları acının iştahı azalttığını bulmuşlardır. Araştırmalar gösteriyor ki kadın ve erkekler acı ve baharatlı yemekler yediği zamanlarda iştahları kapanmakta ve bir sonraki oğünde daha az acıkmaktadırlar ve daha az yemektedirler. Günde 3 yumurta yemektense bir tane baharatlı yumurta ya da omlet yemeniz kilo vermenizde size daha etkili olacaktır.

Fındık

Fındığın şişmanlatan bir besin olduğuna hiç şüphe yok. Fakat beslenme uzmanları fındığın diyette olanlar için iyi bir seçim olduğunu düşünmekte. Yapılan araştırmalar fındık yiyen insanların yemeyen insanlardan daha zayıf olduğunu göstermiştir. Indiana da PerdueÜniversitesi'nde yapılan bir çalışmada 15 kişilik normal kilolu bir grup insanın dietine 500 kalorilik fındık eklenmiştir ve fındık yedikten sonraki oğünler daha az tükettikleri görülmüştür. Aynı zamanda metabolizma hızlarının yüzde 11 oranında arttığı da görülmüştür. Barcelona Üniveristesi'ndeki araştırmacılar bunun şu sebeplerden kaynaklandığını açıklamaktadır; fındık iştahı azaltır ve kalp sağlığını arttırır, mutluluk hormonu olan serotonini arttırır. Aynı zamanda ceviz, fındık, badem karın çevresindeki yağı azaltır.

Hindistan cevizi yağı 

Hindistan cevizi yağının içindeki doymuş yağ oranı yüksek olduğu için adı kötü bir üne kavuştu. Ancak araştırmalar bu doymuş yağın diğer doymuş yağlardan daha farklı davranabileceğini işaret ettiğini ortaya çıkarmaktadır. Hindistan cevizi yağı ağırlıklı olarak kısa ve orta derece yağ asitlerinden oluşur. Bu bileşikler kolestrol düzeyini arttırmazlar aksine kalp hastalığı riskini azaltır ve vücutta yakımı daha kolaydır, kilo kaybına yardımcı olur. Pişirme, tereyağı ve sağlıksız yağları az miktarda kullanın. Hindistan cevizi yağı yüksek sıcaklıkta sabit kalır bu yüzden de kızartma için idealdir.

Peynir

Uzun süreli diyetlerde en çok özlenen yiyeceklerden biri de genellikle peynir. Fakat calışmalar gösteriyor ki peynir de kilo vermemize yardımcı oluyor. Peynirin içerisindeki kalsiyum yağların yakımını hızlandırıyor. Fakat siz, siz olun yine de zengin kremalı peynirlerden uzak durun.

Çikolata

Çikolata kalori yüklü olmasına rağmen siyah çikolatanın içindeki antioksidanlar ve içindekiler mesela bioflavonoids gibi maddeler kilo kaybına yardımcı olmakta. Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada çikolata yiyen insanların çikolata yemeyen insanlardan daha zayıf olduğu görülmüştür. Ancak sütlü çikolatalardan uzak durun! Önemli olan kakao oranı yüksek olan yani bitter/acı çikolata tüketmek.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Sosyal Sorumluluk Projesi
Net Gazete Haber| Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |