Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Son haberler

latest

Bölgesel zayıflamada yeni teknikler

Sizin için yeni bölgesel zayıflama tekniklerini araştırdık. Ameliyatsız, acısız, etkili bir bölgesel zayıflama teknolojisi hakkında uzma...

Sizin için yeni bölgesel zayıflama tekniklerini araştırdık.

Ameliyatsız, acısız, etkili bir bölgesel zayıflama teknolojisi hakkında uzmanımızdan bilgi aldık. Bu yöntem, sizi işinizden alıkoymadan tek seansta dört cm incelme sağlar.

Dünyadaki, tek bir kesik bile olmadan Liposuction'a alternatif olabilen tek sistem Ultrashape'tir. Vücudun özellikle diyetle incelmeyen lokal yağlanmalarında kullanılabilir, ayrıca karın basen bacak kalça popo gibi birçok bölgede uygulanabilir. Konuyla ilgili detayları, Ota Güzellik Merkezi Direktörü Dr. Tülay Akvardar'dan aldık.

Nedir? 

Ses dalgalarıyla bölgesel incelme sağlayan yeni bir yağ azaltma yöntemi. İstenmeyen yağları parçalayan, girişimsiz (ameliyatsız, iğnesiz) odaklanmış ultrason teknolojisini kullanır. Bazen istediğiniz vücut şekline kavuşmak, sağlıklı bir yaşamdan daha fazlasını gerektirir.

Özellikle diyet ve sporla inceltilemeyen vücut bölgelerindeki yağ hücrelerini parçalayarak (lipotripsi), bölgeyi yeniden şekillendirir.

Nasıl Çalışır? 

Lipotripsi olarak bilinen bir yağ kırma yöntemi. Deri yüzeyinden gönderilen ses dalgaları, derialtı yağ hücrelerini hedefler ve kan damarı, sinirler gibi çevre dokulara zarar vermeden yağ hücre zarlarını parçalar. Ultrason dalgalarıyla yağ hücrelerini parçalayarak kalıcı olarak yok edici bir özelliğe de sahip.

Vücudun Hangi Bölgeleri Tedavi Edilebilir? 

Daha yoğun olarak karın, bel, basen ve üst-uyluk bölgelerine uygulanır.

Uygulaması? 

Uygulama yaklaşık yarım saat sürer ve ağrısızdır, herhangi bir iğne kullanılmaz, girişimsel bir uygulamada bulunulmaz. İki haftada bir tekrar edilebilir ve genellikle üç seans yeterlidir. Öğlen arası kadar kısa bir zamanda gerçekleştirilen bu yöntem yağ dokusunun kalıcı olarak yok edilmesine yardımcı. İşlemin etkisi 15 gün sonunda görülür.

İyileşme Süresi Kısa mı? 

Uygulama sonrasında 4 gün süresince parçalanan yağların vücuttan tamamen atılması ve vücudun diğer bölgelerine yerleşmemesi için özel bir karbonhidrat ve yağ kısıtlayıcı, sebze ve protein ağırlıklı bir diyet önerilir. Bu, kalori kısıtlayıcı bir diyet değil ve istenildiği kadar protein ve sebze ağırlıklı gıda alınabilir. Uygulama doktor ofisinde yapılabilen rahat, kısa bir işlem ve tedavi sonrası işinize rahatlıkla dönebilirsiniz.

Tedavide Ağrı Hissedilir mi? 

Yürüyerek geldiğiniz ve sonrasında yürüyerek gittiğiniz yani iyileşme süreci olmayan ağrısız ve güvenli bir uygulamadır, anestezi gerektirmez. Ama unutmayın bu bir kilo verme yöntemi değil. Uygulamalar liposuction'da olduğu gibi, şekillendirme yapılacak lokal yağ fazlalıkları olan bölgeye yapılır. İşlem, doktorun muayenesi ve tedavi alanının çizilmesi ile başlar.

Tedavi Sonrası Sıkıntı Olur mu? 

Tek bölgenin işlem süresi yaklaşık 30 dakika. Tedavi biter bitmez günlük rutin işlerinize dönebilirsiniz. Herhangi bir iyileşme süreci yoktur ve takip gerekmez. Ultrashape yaptıranlar işlem sonrası herhangi bir ağrı, rahatsızlık veya yan etki belirtmemişler. Cilt yüzeyi düzgün ve pürüzsüz kalır. Her seans sonrası iki hafta süreyle önerilen diyete ve hafif egzersiz programına uyulması gerekli.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Sosyal Sorumluluk Projesi
Net Gazete Haber| Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |