Son yazılar

Seo Nedir?


Seo nedir sorunu kolay bir biçimde anlatmak gerekirse, kolay tarama olarak tanımlayabiliriz. Yani Google sayfalarımızın kolay taranması için yapılan teknik çalışmalara verilen isimdir. Arama motorlarının tarihine bir göz atalım. İlk arama motorları 1990 yılında karşımıza çıktı. Bu arama motorunun ismi  Archie’dir. Archie bildiğimiz arama motorlarının aksine başka bir işlev için kullanılıyordu. 1990 yılında karşımıza çıkan ilk arama motoru olan Archie daha çok dosya arama işlerin kullanılıyordu. Yani Archie kullanmayı bilgisayarınızda bulmak istediğiniz dosyayı aramalar kısmında aratmak gibi düşünebilirsiniz. Seo nedir ne işe yarar firmanıza da büyük katkılar sağlar.

Arama Motorları Tarihi

1990 yılından 1994 yılına kadar birçok arama motoru piyasaya sürüldü. Arama motorları arama çeşidi bakımından birbirinden ayrılıyordu. Bazıları sitelerin başlıklarını sıralarken bazıları ise web sitelerine günde binlerce kez gelip sistemin tüm akışını bozuyordu. 1994 yılında diğerlerinden biraz daha farklı bir arama motoru olan Altavista piyasa sürüldü ve arama motorları arasında hemen göze çarpıyordu. Altavista diğer arama motorları gibi bir işlemi gerçekleştirmiyor, siteye giren insanlar birçok sorununu halledebiliyorlardı. Altavista’nın diğer arama motorlarından farkı sınırsız bir bant genişliğine sahip olmasıydı. yrıca Altavista’nın ileri düzeyde arama teknikleri bulunuyordu. Yedi gün yirmi dört saat boyunca internet sitesi ekleme ve çıkarabilme özelliği mevcuttu. Aramanız ile ilgili çeşitli görseller ve çeşitli ipuçları sitede sizlere sunuluyordu. Seo nedir sorusunun cevabı da bu şekilde verilebilir.

Altavista’nın en önemli özelliği ise farklı dillerde arama sonucu vermesiydi. Altavista’dan sonra Google’ın kuruluşu arama motoru piyasasını tamamen değiştirdi. Altavista, Google’ın kurulmasıyla yavaş yavaş sistemden silinmeye başladı. Artık Yahoo ve Google arama motoru piyasasına damga vurmuştu. Bu sektördeki çoğu insana göre Yahoo elinde bulundurmuş olduğu maddi gücü yeterinde kullanamadı. Bu sebeple Yahoo istediği başarıya bir türlü ulaşamadı. Yahoo’nun başarılı olduğu işlerinden başında E-mail servisi geliyor. Yahoo daha çok e-mail önem verdi ve arama motorunda değişikliğe gitti.  Yahoo’nun  arama motorunda değişikliğe gitmesi sebebiyle piyasada neredeyse tek kalan Google çok hızlı bir şekilde gelişti ve büyüdü. Google yalnızca 2 tane üniversite öğrencisinin kurduğu düşük yatırımlarla inanılmaz bir büyüme kaydeden şirkettir.

Seo Danışmanlığı

 İster yeni kurulan bir firma olun, isterseniz de dünyanın en büyük şirketi olun mutlaka SEO danışmanlığı almanız gerekir. Bu sayede internet dünyasındaki büyük parçada yerinizi almış olursunuz. SEO danışmanlığı sizi sektörde canlı bir şekilde durmanıza yardımcı olur. İnternet sitenize SEO çalışması yaptırmazsanız birçok noktada kayıp yaşamanız anlamına gelir. Seo nedir sorusuna da bu şekilde cevap bulabilirsiniz.


loading...
Önizleme

Hiç yorum yok

Bumerang - Yazarkafe